Hakkımızda

Biz Kimiz?

Galatasaray Üniversitesi

Galatasaray Üniversitesi 1992 yılında Türkiye ve Fransa arasında imzalanan milletlerarası anlaşmayla kurulmuş öğretim dili Fransızca olan bir devlet üniversitesidir.

5 fakülte kapsamındaki 13 bölüm ve lisansüstü eğitime yönelik 2 enstitüsüne ek olarak 7 araştırma merkezinde öğretim hayatına devam etmektedir.

Hukuk Kulübü

2005 yılından bu yana varlığını sürdürmekte olan Galatasaray Üniversitesi Hukuk Kulübü, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Bölümü araştırma görevlisi Doğan Kara danışmanlığında 100’ü aşkın üye ve 15’i aşkın etkinlikle her geçen gün büyüyen ve gelişen bir öğrenci kulübüdür.

Kulübün düzenli olarak gerçekleştirdiği faaliyetler; Meclis Simülasyonu, söyleşiler, senede bir kez büyük konferans, okuma grupları ve Lex Imperfecta dergisi  olarak sıralanabilir.

Başlıca Etkinlerimiz

Başlıca etkinliklerimiz arasında Meclis Simülasyonu, Konferans, Galatasaray-Bilkent-Koç Çalıştayı, Okuma Grubu, Söyleşiler, Lex Imperfecta Dergisi ve sene içerisinde yaptığımız çeşitli sosyal aktiviteler sayılabilir. Etkinlikleri düzenlerken asıl amaçlarımız arasında kendimizi geliştirmenin yanında keyif almak ve eğlenmek de yer almaktadır. Birçok öğrencinin ilgi gösterdiği etkinliklerimiz ile ilgili daha detaylı bilgilere “Etkinliklerimiz” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Fotoğraflarımız